Tegevuskava

Reval Etno rahvusvaheline muusikalaager lihtsalt on eriline!

Rahvusvahelises laste- ja noorte Reval Etno laagris tegeleme muusikarõõmu loomise ja hoidmisega läbi omaloomingu ning eesti ja muude maade rahvamuusika. Keskendume sellele rõõmule, mis meid valdab kui saame oma muusikat ja olemust teistega jagada.

Laagri õpetamismeetod põhineb eelkõige enese ja teiste kuulamisel, oma tugevate ja nõrkade külgede teadvustamisel, kuid mitte enda võrdlemisel kaasõpilaste või iidolitega. Igal inimesel on oma pärimus ning iga inimene siin maailmas on ainulaadne. Oleme just need, kes oleme – oma mineviku, oleviku ja tulevikuga ja seda on kuulda ka muusika esitamisel, olgu helideks siis klassikaline või pärimusmuusika.
Nii on lisaks professionaalsetele muusikutele-juhendajatele ka kõik Reval Etno laagris osalejad ühel või teisel viisil üksteisele toeks ja õpetajaks, sest ühes töötoas on koos nii algajad kui edasijõudnud. Selline õpetamismeetod tagab algajate edasimineku ning edasijõudnute teadmiste kinnitamise.

Peale pillimängu õpime üheskoos uusi tantse, mängime tantsuks ja tantsime mänguks, tegeleme ka keha ning meele koostöö harjutamisega, et ennast oma kehas igas olukorras hästi tunda. Leiame aega looduse ja kohaliku kultuuripärimusega tutvumiseks, kohtume Rõuge valla pärimusmuusikutega, aga uudistatame ka seda, milliseid innovaatilised võtted on maailmatasemel pärimusmuusikutel muusika loomisel ja esitamisel abiks. 

Igal õhtul toimub vaba lava ehk vabas vormis kontsert, kus saavad üles astuda kõik, kel selleks soovi on. Vabal ajal aga ujume (täiskasvanute järelvalve all), matkame kaunis Rõuge ürgorus ja naudime üheskoos Võrumaad parimal moel.

Laager lõpeb rändava minifestivaliga, toimuvad suurejoonelised kontserdid kus astuvad üles kõik laagris osalenud noored muusikud, laagris tekkinud uued koosseisud ja kõik laagri õpetajad.

Kontserdid 2018. a suvelaagris on plaanis 

Kus ja millal esineme, kiika SIIT

Spontaanseid esinemisi võib tulla aga veel, sest rõõmu muusitseerimisest noored vaka all ei hoia! Varasemate laagrijuht Tuulikki eestvedamisel toimunud osalejate muljeid leiad SIIT.

 

 

 

* korraldaja jätab endale õiguse teha laagri korralduses muudatusi

SaveSave