Lindistamas kohas nimega Studio “Trad”

Kui paljud teist teadsid, et Saaremaale on omale pesa teinud Flaamimaalt pärit ja Euroopa folgilavadel edukas Hartwin Dhoore? Eesti folgipublik teab Hartiwini peamiselt kollektiivist nimega “Estbel”, bänd, mis esineb edukalt välismaistel lavadel juba kolmandat aastat. Flaamimaal teatakse Hartwini vendadega tehtud „Trio Dhoore” eestvedaja ning heliloojana.

Alljärgnevalt saate lugeda põnevaid fakte Hartwini elu kohta.

Hartwin Dhoore sündis 9. veebruaril 1990 Flaamimaal, Belgias. Aastal 2005 võttis ta esimest korda kätte akordioni. Viis aastat hiljem tuuritas juba professionaalse muusikuna Euroopa folgilavadel.

Inspireerituna Euroopa pärimusmuusikast, on ta loonud oma stiili. Tema looming on ka „Trio Dhoore” – vendadega loodud ja aastast 2010 lavasid valgustanud kollektiivi – repertuaaris kesksel kohal.

 

Hartwin ja tema vennad esinemas eelmisel aastal Belgias, 30CC teatris Flaamimaal

Hartwini isiklik elu on seotud tema muusikukarjääriga. Estbel on „muusikaline abielu” tema Flaami juurte ja abikaasa Leana Eesti päritolu vahel. Koos Ward Dhoorega akustilisel kitarril ja Maris Pihlapiga viiulil on bänd esinenud kõrgetasemelistel Euroopa folgifestivalidel juba kolmandat aastat. Trio on võtnud osa festivalist Celtic Connections (Šotimaa), Viljandi Pärimusmuusika Festival (Eesti), Lingköpingi Folkfestival (Rootsi).

Hartwin on südames altruist ja loomult natuke eufooriline. Tema muusika on vahend elurõõmu jagamiseks. Harmooniad inimkonnale!

Hartwin mängib diatoonilist akordioni, mis on G/C häälestuses ja loodud Itaalia firma Castagnari poolt.

Inspireerides väiksemaid

Õpingutest: “Käisin lapsena muusikakoolis muusikateooriat õppimas, kuid kukkusin 14-aastaselt välja, sest see ei tõmmanud mind käima. Sellest ajast saadik olen autodidakt ja õppinud ainult elukoolis.”

Elust: “Kui olin 15-aastane, läksin folkrock bändi “Aedo” kontserdile, see toimus külas, kus üles kasvasin. Seda bändi nähes otsustasin, et minust saab samuti professionaalne muusik ning olen tõeliselt õnnelik ja rõõmus, et minu unistus teostus. Leana ja perekonna tugi minu karjäärile on olnud (ja on jätkuvalt) mulle kui muusikule väga oluline”.

 

 

“Saaremaale kolimine on väga palju mõjutanud muusikat, mida ma loon. Siinne maastik ja vaikus avab mind.

Muusika kõrval on mu jaoks samuti olulised heade sõpradega lõkke tegemine (soovitavalt suure) ja hea Belgia õlle joomine”.

 

Sõpradega vabal ajal

Hartwin koos vendadega tükk aega tagasi. Nüüdseks tegutsevad nad koos ansamblis “Trio Dhoore”