Enne rahulikku jõuluaega, 1. detsembril kell 19.00, astuvad Reval Folgi publiku ette flöödimängija Säde Tatar ja mandoolamängija Gabbi Dluzewski – Viljandis elav Eesti-Rootsi duo, keda osa publikust teab ka üle maakera tuuritavast bändist „Fränder‟.

Säde ja Gabbi sissejuhatavaks esinejaks on Nõmme Pärimuskooli ansambel “Tagarida”  särava pärimusõpetaja Marika Moksi juhendamisel. Õhtu lõpeb hinnatud lauluema Õie Sarve ja tema tütre Maarja Sarve laulu- ja meenutusteringiga.

Säde ja Gabbi viivad kuulajad rännakule, mis räägib pärimuse kandmise ja loomise rõõmust, enese otsimisest ja leidmisest ning rändava muusiku elust. Elusa pärimuse sümbioos tekib duo poolt väärtustatud traditsioonilise muusika ja piiritu loomingulisuse vahel. Duo sisemine põlemine saab oma jõu teineteise muusikalisest mõistmisest, mis väljendub dünaamilise koosmänguna, kus erinevad kõlad ja maailmad sulavad ühte. Saame kuulata nii Eesti kui Rootsi traditsioonilist muusikat ning Säde ja Gabbi omaloomingut.

Kontserdipaigaks on endiselt meile juba armsaks saanud Vanalinna Muusikamaja. Uksed ja kohvik avanevad juba kell 18.

Lisaks ootavad jõulude-eelsed peaesinejad kõiki huvilisi 1. detsembri hommikul kell 12 ka Rootsi traditsioonilise muusika õpituppa. Töötuba toimub Nõmme Pärimuskoolis ja sellesse saab registreeruda SIIN. Vaata ka töötoa fb-lehte SIIN

Reval Folgi kontserdid on kingitus Eestile ja Tallinnale meie riigi 100. sünnipäeva puhul ning on osa ka Euroopa Kultuuripärandiaasta sündmustest.

PILETID:

Piletid on müügil Ticketeris ning on eelmüügis soodsamad.

Piletite hinnad:
Ticketeris                                            Kohapeal
Hingedeaja eripilet                                    5€ (11. novembrini)                              –
Kahe südame eripilet                                10€ (11-19. novembrini)
Sooduspilet (õpilased, õpetajad, tudengid, eakad): 7€                                       8€
Sõbrapilet: (RF uudiskirja liikmed)            7€                                                         8€
Täispilet                                                       10€                                                       15€
Perepilet (2 täiskasvanut ja lugematu hulk lapsi)15€                                         20€
Toetajapilet                                                 50€                                                        50€

Eripakkumiste osas saate jälgida Reval Folgi Fb-lehte SIIN. Reval Folgi uudiskirjaga saate liituda meie kodulehekülje esileheküljel, skrollides natuke allapoole SIIN

ELUOLU:

Vanalinna Muusikamaja uksed on sõpradega jutupuhumiseks avatud alates kella 18st. Koloniaali kohviku pere jätkab meie kõigi meeleolu kõrgel hoidmist enne kontserti ja vaheajal meeldivate maitsete, kohvi ja teega. Lapsed leiavad kõrvapuhkamiseks tegevust õpetaja Oliver Kõrre seltsis Muusikamaja ülemisel korrusel.

Sel hooajal kasutame kohvikus vaid taaskasutatavaid nõusid. Kel on oma tass kaasas, saab kõigile kontsertidele sisse sõbrapileti hinnaga. Sügisestel kontsertidel paitavad meie kõrvu vaid ehedad (akustilised) helid.

LÄHEMALT ESINEJATEST:

Säde Tatar

Säde Tatar on pärit Viljandi maakonnast Kolga-Jaanist. Olles oma suguvõsas ainuke muusik, ei ole eluala valik olnud sugugi iseenesestmõistetav. Kuid muusikuks olemise juures köidab Sädet selle ameti mitmekülgsus ja piiramatus. Muusikas ei ole olemas õiget ega valet, on vaid sisemine tunne, millele tugineda. Säde on mänginud nii klassikalist flööti kui ka süvenenud eesti ja rootsi pärimusmuusikasse, kus üks ei välista teist, vaid ainult rikastab. Nii on tema flöödimäng ja kõla kujunenud omapäraseks – seda on kirjeldatud kui pulbitsevat ja jõulist.

Säde on õppinud Viljandi Kultuuriakadeemias ja mitmel pool Rootsis, seal hulgas ka Kuninglikus Muusikaakadeemias Stockholmis.

.
Gabbi Dluzewski on Uppsalast (Rootsi) pärit poola juurtega muusik. Juba 1,5-aastasena ei suutnud miski hoida Gabbit eemale

Gabbi Dluzewski

kitarridest ja heast muusikast (nagu The Beatles, Jethro Tull, Gentle Giant jne). Nii kaua kui ta mäletab, on ta alati teadnud, et temast saab muusik. Kuigi kuni 20. eluaastani viitas kõik sellele, et Gabbi on hingelt läbinisti rokkmuusik ja selle austaja, siis ühel päeval tegi ta tutvust pärimusmuusikaga ja armus jäädavalt selle kõlasse. Nüüd kombineerib Gabbi muusikuna neid maailmu ega ütle ära ka klassikalisele mandoliinimängule.

Gabbi on õppinud nii džäss-, rokk- kui ka pärimusmuusikat mitmel pool Rootsis, muuhulgas ka Kuninglikus Muusikaakadeemias Stockholmis.

Kuula ja vaata:

Youtube

Soundcloud

 

Sissejuhatav esineja Tagarida
Nõmme vanas raudteejaamas käib viiendat hooaega koos ansambel Tagarida. Alguse sai kõik sellest, et kanneldavate laste emad ja nende sõbrad ning sugulased tahtsid ise väikekandlega tutvust teha. Lühikesest sissejuhatavast kursusest sai alguse ansambel, kes esialgu laste taga viimases reas esines – siit ka meie nimi Tagarida. Kaks aastat hiljem lisandusid ukuleled. Meie repertuaaris saavad kokku kandle ja ukulele kõla ning eesti rahvamuusika. Ansamblit juhendab Marika Moks, hariduselt muusikaõpetaja-koorijuht, kes aasta-aastalt üha enam rahvamuusika ning pillimängu võludesse süüvib.

 

Kontserdijärgne programm – Õie ja Maarja Sarv

Õie ja Maarja. Meeldivate meenutuste ring Õie ja Maarja – ema ja tütar, kes tänasel päeval liiguvad kumbki teineteisest kaugel oma muusikalist ringi pidi, aga kokku saades (taas)tekkib ühine muusikaring. Ringis olles saab vaikida, laulda, tantsida, nutta, naerda, kurvastada, meenutada, ja siis jälle minna, et kunagi taas tulla. Aeg-ajalt mõtleme ajas tagasi, meenutame meeldivaid inimesi ja nendega koos olnud aegu ning tegemisi. 1. detsembril moodustame ühise ringi kõigiga, kes soovivad. Saab meenutada ja meelde tuletada omi armsaid või olulisi laule ja mänge ning rääkida nende juurde meenutuslugusid või kõike, mida hetkel tarvis.

 

Maarja Sarv. Foto: Sven Tupits

REVAL FOLK

MTÜ Reval Folk asutati 2017. aasta sügisel. Kodanikualgatuse korras sündinud kontserdisarjas tehakse koostööd Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia pärimusmuusika erialaga.

Kontserdisarja eesmärk on tuua pärimusmuusika ja sellel põhinev autorilooming Tallinna. Reval Folk tutvustab muusikuid nii Eestist kui ka välismaalt. Soovime kasvatada huvi pärimusmuusika eriala omandamise vastu Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, et tagada kultuuri jätkusuutlikkus. Korraldame õpitubasid, suviti rahvusvahelist muusikalaagrit Reval Etno ning pakume kontserdivõimalusi ka mujal Eestis – nii on pärimusmuusika rohkem igapäevaellu haaratud.

 

www.revalfolk.ee
Facebook
Instagram
Soundcloud
Youtube

 

Toetajad: Eesti Vabariigi Siseministeerium ja Kodanikuühiskonna Sihtkapital, Eesti Kultuurkapital, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, MTÜ Fenno-Ugria Asutus, EMTA pärimusmuusika eriala, Tallinna linn, Dipri trükikeskkond, Veebimajutus.ee, kohvik Koloniaal, Elustiiliportaal Bioneer.ee, Tallinn in Your Pocket, Põhja- ja Baltimaade Mobiilsusprogramm ja Tallink.

Partnerid: Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, Vanalinna Muusikamaja, EV100, Eesti Muusikaõpetajate Liit, Eesti Folkloorinõukogu, MTÜ Fenno-Ugria Asutus, Eesti Kandleliit ja Tallinna Tantsuklubi, Ticketer.ee, Tallinna linn, Euroopa Kultuuripärandi aasta 2018, Klassikaraadio.