Kontserdi Leana ja Hartwin (Eesti/Flaami) sissejuhatav esineja on Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia II kursuse pärimusmuusika tudeng Maimu Jõgeda, kes säras eelmisel aastal muuseas oma autoriloomingu plaadiga. Olge lahked ja saage tuttavaks Maimuga!

Maimu Jõgeda on noor ja särav akordionist, kelle akordionimäng viib kuulajad radadele, kuhu tahaks lõpmata pikaks ajaks ilu nautima jääda. Võrumaa juurtega muusiku suureks huviks on alati olnud pärimusmuusika ning seda ta ka hetkel Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias tudeerib. Ühel hetkel hakkas temas helisema tema oma pärimus, mis on nüüd ka plaadi kuju saanud. Maimu Jõgeda debüütalbum “Pühendus” nägi ilmavalgust 2017 aasta juulis ning on saanud palju positiivset tagasisidet. Eesti pärimusmuusika auhindade galal Etnokulbid 2017 oli Maimu Jõgeda nomineeritud parima uusfolk artistina ning tema värske album parima debüütalbumi kategoorias.
Akordionist on panustanud erinevatesse projektidesse väljaspool kooli, sealhulgas Eesti Etno, Rootsi Etno, Eesti Etno jätkuprojekti Ethno Estonia on the Road 2015, Erasmus+ programmi Ethnofonik Prantsusmaal 2016 ning sügisel 2017 viibis Maimu Rootsis tuuril koos Rootsi etno jätkuprojekti Ethno Sweden on the road’iga. Koos toredate kaastudengitega saavutati 2017 kevadel Moisekatsi Elohelü konkursil Viljandi Pärimusmuusika festivali eripreemia. Oma muusikat kirjeldab ta kui mõtisklust, mis annab võimaluse kuulajal endasse vaadata ning unustada žanrilised piirid

Andres Laiapea kirjutab plaadist “Pühendus”: http://kultuur.info/…/andres-laiapea-maimu-jogeda-puhendus…/

Kuula: https://maimumusic.bandcamp.com/releases

Rohkem Maimu Jõgeda Music

Rohkem kontserdi “Leana ja Hartwin kohta” SIIN