2020 laagri õpetajad

Pärimusmuusika on elav protsess, mida ei saa suunata ega sundida, kuid oleks kahju, kui kaduma läheks üks selle suurimaid väärtusi – sajandeid kujunenud kultuuriline mitmekesisus. Seda mitmekesisust uurimegi Reval Etno laagris ja teeme seda rõõmu ning lustiga.  Ka igal inimesel endal on oma pärimus, iga inimene siin maailmas on ainulaadne.

Martin Leamon (Wales) – Martin on kitarri ja kaherealise lõõtsa mängija, kes on tuuritanud mööda Suurbritanniat erinevate koosseisudega. Koos Sille Ilvesega moodustavad nad duo SILD. Martinil on laialdased teadmised nii rahva- kui ka pop-rockmuusikast, samuti mängib ta tantsuks ja õpetab tantse. Martinil on haruldane oskus kuulata ära nii lapsed kui ka täiskasvanud ja leida teadmiste edasi andmisel igale õpilasele sobiv lähenemisviis. Martin on Mooste rahvamuusikakooli kitarriõpetaja ning elab Setumaal Nedsaja külas. Martin on Reval Etno raudvara, olles osalenud õpetajana esimesest laagrist peale.

Sille Ilves (Eesti/Wales) – Sille on elanud pikalt Lõuna-Walesis, kus töötas muusikaõpetaja ning vabakutselise muusikuna. Ta on välja andnud mitu sooloplaati ning musitseerinud külalisena erinevatel ansamblialbumitel. Sille tunneb ennast kodus eesti, skandinaavia, kelti, old-time ja americana muusikastiilides, ta on õppinud rahvamuusikat Viljandi Kultuuriakadeemias. Multiinstrumentalistina valdab ta viiulimängu, hiiu kannelt, väikekannelt, rataslüürat ning laulab eesti, inglise ja walesi keeles. Sille ka osav tantsuõpetaja ning tantsuks mängija. Sille elab Setumaal Nedsaja külas ning õpetab Mooste rahvamuusikakoolis viiulimängu ja mängib koos Martiniga duos Sild.

Duo Sild FB lehelt
Vaata duot SILD
Kuula duot SILD

Jo Einar Jansen (Norra) –  Jo Einar, rahvusvaheliselt tuntud viiuldaja ning hardangerviiuli mängija Kesk-Norrast Frostast, suudab tõepäraselt esitada nii vanu lugusid kui ka endakirjutatud uut materjali, ammutades inspiratsiooni endistest aegadest ja tänapäeva modernsest ühiskonnast. Jo Einaril on magistrikraad Taani, Norra, Soome ja Rootsi muusikakõrgkoolide ühisõppekavast Nordic Master. Ta on nõutud soolomängija ning ansambliliige, tantsuks mängija ja õpetaja. Jo Einar on kannustav õpetaja, kes nakatab oma õpilased detailiderikka ja kaasakiskuva mänguga.

Jo Einari koduleht
Kuula Jo Einarit

Johanna-Adele Jüssi (Eesti/Norra) – Johanna on viiuli ja hiiu kandle mängija. Ta on õppinud Viljandi Kultuuriakadeemias ning saanud magistrikraadi Taani, Norra, Soome ja Rootsi muusikakõrgkoolide ühisõppekavast Nordic Master. Johannal on mitmeaastane viiuiõpetaja kogemus Norra muusikakoolidest, ta on aktiivne muusik nii soolomängijana kui ka erinevates rahvusvahelistes koosseisudes. Johanna on täpne õpetaja, kes suudab kaasata kõik õpilased ning edastada erinevate traditsioonide muusikat detailiderohkelt ning mahlaselt nii algajatele kui ka edasijõudnutele. Tema endised õpilased Vanalinna Hariduskolleegiumist on saavutanud kindla koha Eesti muusikamaastikul.

Jo Einar ja Johanna on olnud Reval Etnoga seotud laagri algusest peale.

Johanna-Adele koduleht
Vaata duot Jansen/Jüssi
Kuula duot Jansen/Jüssi

Kaido Kirikmäe (Eesti)   rahvusvaheliselt tuntud eesti eksperimentaalmuusika helilooja Kaido alustas oma muusikalist tegevust 1990-ndatel, liikudes psühhedeelse roki juurest peagi edasi eksperimentaalsemate kõlapiltide suunas. Tema kontserdid pakuvad alati mõnusaid elamusi, muusika sünnib 100% reaalajas ning kaasab kuulaja erinevaid meeli. Kaido on avaldanud kolm sooloalbumit ning tema loomingut saab kuulda mitmetel kogumikplaatidel. Koostööpartnerina kuulub ta muusikalistesse kooslustesse nagu Jürjendal-Kirikmäe duo, Mikita-Jürjendal-Kirikmäe trio, Motor Tension Ensemble ning Elis & Öö Klubi. Kirikmäe on Balti ja Skandinaavia regiooni olulisema ambient-festivali Kukemuru Ambient kaaskorraldaja. Viimased kaks aastat on Kaido tegutsenud ka õpetajana, vedades 2018. septembris Paide Muusika ja Teatrimajas avatud Uue Muusika Kooli ja Stuudio tegevust. Kaido on loominguline, kuid täpne õpetaja, kes toetab oma õpilasi kontakti leidmisel oma sisemise loojaga. 

Kaido Kirikmäe koduleht
Vaata näidet Kaido live esinemisest.

Andy May (Suurbritannia) –  Andy on üks maailma ainukesi Northumberlandi torupillimängijaid ja -ehitajaid. Tee selle põneva torupillini sai alguse isa juhatusel juba lapsepõlves ning huvi pilli vastu jätkus läbi ülikooliõpingute Yorki ülikoolis. Northumbria torupill on ainus siiani säilinud Inglise päritolu torupill. Selle õrn toon meenutab pisut klarneti ja oboe vahepealset häält. Erinevalt Šoti mägismaa torupillist täidab sellel pillil koti õhuga väike lõõts, mida mängija käsivarrega kokku surub, selle asemel et sinna otse sisse puhuda. Hoolimata oma noorele eale on Andy ehitanud ja parandanud hulgaliselt Northumberlandi torupille ning tuuritanud erinevate koosseisudega üle maailma. Peale torupilli valdab Andy hästi ka klaverimängu, komponeerimist ning seadmist, kõiki neid aineid õpetab ta Newcastle ülikoolis tegutsevas traditsioonilise muusika osakonnas. Andy on bändide Baltic Crossing ja Andy May Trio asutaja ning liige. Andy on hoolikas õpetaja, kes suunab oma õpilasi turvaliselt, kuid loominguliselt uutele radadele ja on alati avatud erinevatele ideedele ning koostöödele.

Andy May FB leht
Kuula Andy May Triot
Vaata Andy May mängu