Tegijad

Tuulikki Bartosiklaagri juht

Tuulikki on akordionimuusika uuendaja, pikaajaliste rahvusvaheliste kogemustega pedagoog ja muusik, kes on saanud muusiku ja pedagoogi magistrikraadi Sibeliuse Akadeemia rahvamuusikaosakonnas ning bakalaureusekraadi rootsi rahvamuusikas Stockholmi Kuninglikus Muusikakõrgkoolis. Tuulikkil on klassikalise muusika taust, muusikakõrgkoolide eel lõpetas ta Georg Otsa nim.Tallinna muusikakooli akordionimängijana, mõnda aega õppis ka Viljandi Kultuuriakadeemias rahvamuusikat. Ta on tublisti populaarsust kogunud Eesti ETNO laagri asutaja ja pikaajaline juht ning juhendaja koos Krista Sildojaga, samuti Eesti Laste ETNO idee autor ja kahe esimese Laste ETNO laagri juht. Tuulikki jaoks on tähtis et tänapäeva muutuvas maailmas säiliks põlvkondadevaheline side, peretraditsioonid kanduksid edasi ning et me julgeksime oma ellu lasta ka teiste kultuuride mõjutusi, kaotamata enda identiteeti. Tuulikki juured on Rõuges, kus tema vanaema ja sugulased on olnud ja on endiselt muusikavaldkonnas tegevad ning loogilise jätkuna toimub tema juhitud laager samas kohas. Rohkem infot Tuulikki kohta: www.tuulikkibartosik.com

Ave Abramlaagri projektijuht

Ave räägib enda mõtetest seoses Reval ETNOga niimoodi: “Olles suurema osa oma elust elanud väljaspoool Eestit, tean kui oluline on endale teadvustada kust tuleme ja kes oleme. Seda ei ole vaja kellelegi tõestada. See annab  kindlustunde kogu eluks ja võimaldab end uutele kogemustele avada.

Minu noorusaeg jäi taasärkamisaega, aega mil kõik rahvuslik oli au sees, olgu selleks uus isamaaline- või ürgne regilaul, kandlemuusika või sini-must-valge lipp. Eneseteadvustus oli tol ajal lihtne. Tänapäeva noored elavad teistsuguses maailmas, kuid ka neil on vajadus ära tunda oma päritolu geenimuster, et sellelt pinnalt julgemalt edasi astuda. Ja vanemate põlvkondade kohus on neile teed näidata. Seetõttu olengi Pariisi Eesti Kooli vabatahtlik juhataja ja õpetaja juba kuuendat aastat. Reval Etno on järgmine väljakutse.” 

 Koostööpartnerid

Rõuge Avatud Noortekeskus, Rõuge vald, Saarsilla talukohvik, Mooste Rahvamuusikakool, MTÜ Virbel, Võru Tarbijate Ühistu, MTÜ Nuti-Võlur, Rõuge Kunstikuur, Joosep Kurm & JKÜritustehnika.

Laager toimub koostöös MTÜ-ga Reval Folk. Vabatahtlikest entusiastidest meeskonna eestvedamisel korraldas MTÜ Reval Folk alates 2017. aasta novembrist kuni 2019. aasta suveni Tallinnas ning ka mujal Eestis pärimusmuusika ja sellest inspireeritud autoriloominguga kontserte nii eesti kui ka välismaa artistidega. Tihedat koostööd tegid kontsertsarja korraldajad ka Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia pärimusmuusika eriala eestvedajatega.

Reval Folk kontserdisarjast saab lisa lugeda SIIN või #RevalFolk Facebook´i vahendusel.

SaveSave

SaveSave