Reval Folk

MTÜ Reval Folk asutati 2017. aasta sügisel. Kodanikualgatuse korras sündinud kontsertide sarjas tehakse koostööd Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia pärimusmuusika erialaga.

Kontserdisarja eesmärk on tuua pärimusmuusika ja sellel põhinev autorilooming Tallinnasse. Soovime kasvatada huvi pärimusmuusika eriala omandamise vastu Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, et tagada kultuuri jätkusuutlikkus ning professionaalne praktiseerimine. Meie plaan on korraldada aastaringseid õpitubasid, saada suviti kokku Rõuge vallas toimuvas etnolaagris ning pakkuda kontserdivõimalusi ka mujal Eestis – nii on pärimusmuusika haaratud rohkem igapäevaellu.

Reval Folk uurib, kas on võimalik ühendada pealinna – ajaloolise nimega Reval – ja pärimusmuusikat. Mida peaks tegema, et noored tunneks rohkem huvi pärimusmuusika ja selle õppimise vastu ning et erinevad põlvkonnad tuleks ühiselt kokku muusikat tegema? Kuidas võib pärimusmuusika olla igapäevaelu osa?

Meie ettekujutuses on Tallinn terviklik elukeskkond, kus meelepärase töö kõrval pühendavad inimesed aega perele-sõpradele ning tunnevad rõõmu muusika kuulamisest ja üheskoos musitseerimisest. Soovime ärgitada noori õppima pärimusmuusikat kõrgel tasemel ning selleks on suurepärane võimalus ka pealinnas, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias.

MTÜ Reval Folk asutati 20. septembril 2017. aastal Tallinnas Kadri Allikmäe ja Tuulikki Bartosiku poolt. Nõuandjaks on Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia pärimusmuusika eriala (Tarmo Kivisilla, Katariin Raska), Leanne Barbo, Kai Kiiv jt.

Täname kõiki inimesi, organisatsioone ja ettevõtteid inspiratsiooni, panustamise ja toetuse eest!

Kõigi meie toetajatega saate tutvuda SIIN

Kõigi meie vabatahtlikega SIIN