Reval Folk

Publik eelmisel hooajal. Esinejad Diederik ja Stefan Timmermans (Madingma, BEL). Foto: Ivo Eggi

MTÜ Reval Folk asutati 2017. aasta sügisel. Kodanikualgatuse korras sündinud kontsertide sarjas tehakse koostööd Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia pärimusmuusika erialaga.

Siht ja tegevus

Kontserdisarja eesmärk on tuua pärimusmuusika ja sellel põhinev autorilooming Tallinna. Soovime kasvatada huvi pärimusmuusika eriala omandamise vastu Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, et tagada kultuuri jätkusuutlikkus ning professionaalne praktiseerimine. Meie plaan on korraldada aastaringseid õpitubasid, saada suviti kokku Rõuge vallas toimuvas etnolaagris ning pakkuda kontserdivõimalusi ka mujal Eestis – nii on pärimusmuusika haaratud rohkem igapäevaellu.

Esimesel hooajal (2017-2018. aastal) toimus kokku 11 kontserti (sh 3 esinemist mujal Eestis ja 1 kontsert Tallinna Raekoja platsil, Vanalinna päevade raames). 2018-2019 hooajal on plaanis 6 sisekontserti ja koostööprojektid mitmete partneritega.

Eelmise hooaja pilte saab näha slaidishow´na SIIN. Videod on kõigile huvilistele järelvaadatavad SIIN

Koostöös Tallinna Tantsuklubiga toimus ka välktantsimine Tallinna Raekoja platsis Vanalinna Päevadel. Kokkuvõtlikku videot näeb SIIN

15.-20. juulil toimus ka Rõuges, Võrumaal rahvusvaheline etnolaager Reval Etno, kus osales 43 last. Lapsed astusid laagri jooksul üles kaheksas Eestimaa paigas ning ka Viljandi pärimusmuusika festivali lastelaval. Juhendajateks olid õpetajad ja muusikud Tuulikki Bartosik (EST), Elof ja Wamberg (DK), Duo Jansen/Jüssi (NO/EST), Sille Ilves ja Martin Leamon (EST/UK).

Reval Etno lapsed laagrijärgsel välkkontserdil Viljandi Rohelise maja kohvikus. Foto: Matthias Bartosik

 

Publik Reval Folgi eelmisel hooaajal Juhan Uppini kontserdil. Foto: Ivo Eggi

Küsimus ja visioon

Reval Folk uurib, kas on võimalik ühendada pealinna – ajaloolise nimega Reval – ja pärimusmuusikat. Mida peaks tegema, et noored tunneksid rohkem huvi pärimusmuusika ja selle õppimise vastu ning et erinevad põlvkonnad tuleksid ühiselt kokku muusikat tegema? Kuidas võiks pärimusmuusika olla igapäevaelu osa?

Meie ettekujutuses on Tallinn terviklik elukeskkond, kus meelepärase töö kõrval pühendavad inimesed aega perele-sõpradele ning tunnevad rõõmu muusika kuulamisest ja üheskoos musitseerimisest. Soovime ärgitada noori õppima pärimusmuusikat kõrgel tasemel ning selleks on suurepärane võimalus ka pealinnas, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias.

MTÜ Reval Folk asutati 20. septembril 2017. aastal Tallinnas Kadri Allikmäe ja Tuulikki Bartosiki poolt. Nõuandjaks on Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia pärimusmuusika eriala (Tarmo Kivisilla, Katariin Raska), Leanne Barbo, Kai Kiiv jt.

Välktantsimine koostöös Tallinna Tantsuklubiga 2018. aasta Vanalinna päevadel

Täname teid hea publik, esinejad, meeskond ja koostööpartnerid, et olete Reval Folgi idesse uskunud!

Kõigi meie toetajatega saate tutvuda SIIN

Kõigi meie vabatahtlikega SIIN