27. mail kell 17 esinevad Tallinna Vanalinna Muusikamajas (Uus 16c) pärimusmuusikud Krista Citra Joonas ja Jaak Johanson. Neile on toeks jutuvestja Joonas Koff.

Jaak Johanson on palju aastaid eest vedanud Tallinna pärimuselu ja korraldanud muusikalisi kokkusaamisi nii Vanalinna Muusikamajas kui Kloostri Aidas. Selle kõrval on ta Eesti muusikaellu kinkinud hindamatuid laululisi ajakirjeldusi ansamblis “Johanson ja vennad”. Krista Citra Joonas on flöödi- ja saksofonimängija, kes täiendanud end nii Šveitsis kui Indias ning mängib India traditsioonilist bambusflööti ehk bansurit. Krista ja Jaak lasevad kontserdil kõlada nii oma- kui muuilmamuusikal.

Kontserdi sissejuhatav esineja on Vanalinna Hariduskolleegiumi 10. klassi õpilane Joonas Koff. „Andeka ütlemisega VHK gümnasist – hääl rahva hulgast, poeet-jutuvestja“, kirjeldab teda Jaak Johanson.

Õhtu lõpeb foto- ja videovaatega möödunud aastale ning koosviibijate jämmiga. Olete teretulnud kaasa võtma oma pille-laule ja/või üht-teist maitsvat ühisele pidulauale. Saame kokku ja paneme üheskoos väärilise punkti esimesele Reval Folgi kontserdiaastale!

Vanalinna Muusikamaja uksed on avatud alates kella 16st, hõrke maitseid pakub kohvik „Koloniaal“. Lapsed leiavad kõrvapuhkamiseks tegevust juhendaja seltsis Muusikamaja ülemisel korrusel.

Ka sel korral on piletid eelmüügist soetades soodsamad, muuhulgas leidub toredaid eripakkumisi ja eelkooliealised pääsevad sisse lausa priilt. Pileteid saab soetada SIIN

Reval Folgi kontserdid on kingitus Eestile ja Tallinnale meie riigi 100. sünnipäeva puhul!

Kohtumiseni!

Reval Folk

LÄHEMALT

Jaak Johanson. Foto; Ivo Eggi

Jaak Johanson on 1982. aastal lõpetanud Lavakunstikateedri X lennu ja olnud kunagise Noorsooteatri (praeguse Linnateatri) näitleja.

Ta on kogunud ja esitanud pärimuslaule rahvamuusikaansamblis „Leegajus“ ning kaasa löönud 1987. aastal Merle Karusoo poolt loodud Pirgu Arenduskeskuse mälusektoris, laulnud Konservatooriumi Jazz-kvarteti ja Heino Markuse Bigbändi (Estonian Dream Big Bandi eelkäija) solistina esimestel Tudengijazzidel ning pakkunud ainulaadseid esitusi  Raimond Valgre loomingust koos Sulev Luigega.

Jaak on aegade algusest laulnud pereringis nimetuse all „Johanson ja vennad“ ning aastast 1999 musitseerinud ansamblis „Eesti Keeled“.

Ta on algatanud koos Mikk Sarvega folklooriprogrammi VHK Muusikamajas ning ühes vendade ja õega käima tõmmanud Kloostri Aida pärimuselu ja sealse Tantsuklubi 1990ndatel aastatel.

 

 

Krista Citra Joonas

Krista Citra Joonas alustas õpinguid saksofonimängijana. Tema haridustee on käinud läbi Heino Elleri nim. Tartu Muusikakooli, Georg Otsa nim. Tallinna Muusikakooli, Eesti Teatri- ja Muusikaakadeemia ning Musikhochschule Zürichis, Šveitsis.

Nüüdseks tuntakse Krista Citrat peamiselt India klassikalise bambusflöödi (bansuri) mängijana. Siinmail üpris haruldast pilli on ta juba üle 15 aasta õppinud Indias legendaarse bansurimängija Pandit Hariprasad Chaurasia käe all ja andnud kontserte nii sealmail kui mitmel pool Euroopas.

2014. aastal ilmus Krista Citra Joonasel sooloplaat „Sundari“, millel enamik palu tema omalooming. Lisaks võib Citra bansurit kuulda veel paarikümnel helikandjal – ta on musitseerinud mitmete suurepäraste eesti muusikutega nagu Siiri Sisask, Sven Grünberg, Tõnis Mägi, Meelis Vind, Johansonid, Riho Sibul, Jaak Tuksam, Ain Agan, Mart Soo jpt. Igapäevaselt õpetab Krista Citra Joonas VHK Muusikakoolis saksofoni- ja bansurimängu.

http://kristajoonas.com

 

Maikuu viimasel pühapäeval on Jaagul plaanis esitada omalaule, milledest vähemalt kaks ennekuulmata. Citra mängib vahele igavikulisi flöödiviise ja sekka mõningaid saksofonihüüdeid.

„Omalaulud“ on mõtte- ja meelepildid parajasti käimasolevast elu-olust igaviku-hüppesse, need on kui luul kitarriga või ilma. „Võtame triivida ka mõnesse regilaulu, et saaks koos rõkata“, lubab Jaak.

 

Kuna tegemist on Reval Folgi sisekontsertide hooaja viimase sündmusega, on huvilised oodatud etteaste järel liituma oma pillide ja lauludega – läheme koos suvele vastu!

 

KOHVIK JA LASTETUBA
Vanalinna Muusikamaja uksed on avatud tund enne kontserdi algust ja meeleolu-maitseid pakub kohvik „Koloniaal“. Lastel on võimalus kontserdist kõrva puhata Muusikamaja ülemisel korrusel, kus nendega tegeleb juhendaja.
PILETID
Ka sel korral on piletid eelmüügist soetades soodsamad, muuhulgas leidub toredaid eripakkumisi ja eelkooliealised pääsevad sisse lausa priilt. Pileteid saab soetada SIIN 

KUULAMIST

Jaak ja Krista „Tuhat tänu“ (Jaak Johanson ja Mae Kivilo) 

Jaak Johanson “Sisemeri”

Krista Citra Joonas “Ärklituba”

Krista Citra Joonas “Sundari”

Jaak Johanson “Lahtilükkamine”

Jaak Johanson, Ain Agan, Krista Citra Joonas, Mai Agan Jõulutunneli 2012 „Kokkukukkumine“

Jaak ja Krista Parmupillifestivalil 2014

Jaak ja Krista „Poolükskõik“

Jaak ja Krista „Sailor boy“

Jaak ja Krista koos Dave Murphyga Esnas

 

REVAL FOLK

MTÜ Reval Folk asutati 2017. aasta sügisel. Kodanikualgatuse korras sündinud kontsertide sarjas tehakse koostööd Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia pärimusmuusika erialaga.

Kontserdisarja eesmärk on tuua pärimusmuusika ja sellel põhinev autorilooming Tallinnasse. Reval Folk tutvustab muusikuid nii Eestist kui välismaalt. Soovime kasvatada huvi pärimusmuusika eriala omandamise vastu Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, et tagada kultuuri jätkusuutlikkus. Korraldame õpitubasid ja suviti Rõuge vallas toimuvat rahvusvahelist muusikalaagrit ning pakume kontserdivõimalusi ka mujal Eestis – nii on pärimusmuusika haaratud rohkem igapäevaellu.

 

Toetajad: EV Siseministeerium ja Kodanikuühiskonna Sihtkapital, Eesti Kultuurkapital, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ja EMTA pärimusmuusika eriala, Tallinna linn, Veebimajutus.ee, kohvik „Koloniaal“, Bioneer.ee, Tallinn in Your Pocket, Reval Café, OÜ Jajaa, Fleur Royale by Peter Boeijkens ja Tallink Silja OÜ.

 

Partnerid: Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, Vanalinna Muusikamaja, EV100, Eesti Folkloorinõukogu, Eesti Kandleliit ja Tallinna Tantsuklubi.

 

TOETAJAD

PARTNERID