REVAL FOLK HOOAJA LÕPUKONTSERT:MARTIN MÜLLER JA VILLU TALSI
Sissejuhatavad esinejad: Juuli Kõrre ja Maria Mänd
Reedel, 5. aprillil 2019

Kell 19

Vanalinna Muusikamajas (Uus 16c)

Reval Folgi hooaja lõpukontserdil tuleme tagasi Eesti muusika juurde ning kutsume publiku ette kaks vägevat pärimusmuusikut – Martin Mülleri ja Villu Talsi, kes viivad meid lõõtsa ja mandoliiniga rändama legendaarse Virumaalt pärit lõõtsamehe – Sepa Juliuse – radadele.


Sissejuhatuse hooaega lõpetavale kontserdile teevad andekad ja särtsakad viiuldajad Juuli Kõrre ja Maria Mänd. Kes teab – ehk on oodata üllatusigi.
Selle kevade viimase sündmusega teeb Reval Folk kummarduse Eestile, eesti keelele ning siin varem ja praegu tegutsevatele tublidele pärimuse õpetajatele ja selle kandjatele!


PILETID

olid müügil Ticketeris


Piletite hinnad (eelmüügis/kohapeal):

– Varajase ärkaja pilet 7€ (vaid piiratud kogus eelmüügis, kuni 27. märtsini)

– Sooduspilet (õpetajad, õpilased, tudengid, eakad) 7€/8€

– Täispilet 10€/15€- Perepilet 15€/20€

– Perepilet 15€/20€

ELUOLU:
Vanalinna Muusikamaja uksed ning Reval Folgi kohvik avanevad kontserdipäeval kell 18, et end juba enne kontserdi algust sõprade seltskonnas tee ja pirukatega heasse meeleollu häälestada. Kontserdi ajal toimetab Muusikamaja ülakorrusel juhendatud tegevustega lastetuba.

MARTIN MÜLLER JA VILLU TALSI:

Martin Müller ja Villu Talsi Viru Folgil 2017

Koostöö algus Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia pärimusmuusika eriala õpingutel. Pärimusmuusikas on tihtipeale läbi põimunud aeg, inimesed ja ruum. Villu ja Martin on ühiselt kokku pandud kava jaoks inspiratsiooni kogunud kunagise Miila küla pillimehe Julius Sepa (1901-1981) muusikast ning isiksusest. Oluline on ka see, et Martin ise on Miila küla elanik ning ka Villu suguvõsa on omal ajal Seppadega küllalt tihedalt seotud olnud.
„Kuna me mõlemad oleme Virumaa mehed, tahtsime teha midagi, mis kodukandiga seotud. Ma teadsin, et minu kodukülas on selline pillimees kunagi elanud, temast on palju vahvaid mälestusi,“rääkis Müller. Lisaks mälestustele kaevasid mehed välja ka helilindid, kuhu Juliuse mängu oli salvestatud. „Sealt leidsime lugusid, mis omal ajal laiemalt populaarsed olid nagu „Hulkuri valss“ ja ka seni kuulmata materjali. Mine tea, võib-olla on need palad tema enda tehtud,“ lisas Talsi.  

2016. aastal anti koos Villu Talsiga välja CD Miila küla pillimehe lõõtsalugudega  „Martin Müller ja Villu Talsi Sepa Julijusega jahil“. Samal aastal pälvis Eesti Kultuurkapitali Lääne-Virumaa kultuuripreemia „Elurõõm“ ja 2017. aastal  Viljandi Pärimusuusika gaalal Etnokulbi kahes kategoorias koos Villu Talsiga.

Peagi on Duolt oodata uusi ettevõtmisi.


Loe lähemalt esinejatest: www.revalfolk.ee ja www.kurestiku.ee

MARTIN MÜLLER:

Martin Müller (1988) leidis tee muusikani juba väga noorelt, mil laulis oma esimesed laulud vanaema Hella Tõevere põlvedel, kellelt on Martin pärinud ka oma muusikageenid ja -armastuse.

Martin Müller lõpetas Jakob Westholmi Gümnaasiumi, õppides muusikat süvaõppeklassis. Samal ajal omandas mandoliini algtõed Heldur Vaabeli juhendamisel. Lõõtsaõpet alustas pillimeister Johannes Madissaare käe all, kelle valmistatud pillil praegugi peamiselt mängib.

2010. aastal lõpetas Tallinna Teeninduskooli kokanduse erialal ja 2013. aastal Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia pärimusmuusika bakalaureuseõppe, põhipilliks eesti lõõts, erialaõpetajateks Tuulikki Bartosik ja Margus Põldsepp. 

2014. aastast töötab Martin Müller Tapa Muusika- ja kunstikoolis lõõtsa ja karmoška õpetajana. Lisaks osaleb mees aktiivselt Miila külaseltsi tegevuses ja mängib Uhtna mandoliiniorkestris.

Martin on tunnustatud lõõtspillimängija ja laulja nii üksi kui ka koos Asso Indiga, samuti tegutseb mitmetes erinevates ansamblites: Konterbant, K.L.O.F., Igalemb, Kolm Lõvi, ja. Estonian Folk Orchestra.

VILLU TALSI:

Villu Talsi

Villu Talsi (1988) on mitmekesine, paindlik ning omanäoline muusik, kuid kelle mängustiil on alati äratuntav, kesvõitnud mitmeid auhindu ning pälvinud rahvusvahelist tunnustust ansambli Curly Strings liikmena.Mandoliiniõpinguid alustas ta 10-aastasena Jaanus Põlderi käe all Kiviõli Kaunite Kunstide Koolis.Edasised muusikaõpingud viisid mehe Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemiasse jazzmuusika erialale (põhipilliks kitarr) ning 2011. aastal omandas bakalaureuse kraadi.2016. aastal sai magistri kraadi Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia pärimusmuusika ühisõppekaval, kus põhipilliks mandoliin.Villu osaleb mitmetes ansamblites: Curly Strings, Gjangsta, Meelelahutaja, Viljandi Gypsy Jazz Collective, Estonian Folk Orchestra, VEM trio, Tuulikki Bartosik trio.Villu töötab Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemias kitarri ja mandoliini õppejõuna.

SISSEJUHATAVAD ESINEJAD:

Kontserdi juhatavad sel korral sisse viiulimängijad Juuli Kõrre ja Maria Mänd. Neiud on lõpetanud 2017. aastal Pärnu muusikakooli viiuli erialal. Teist aastat õpivad nad pärimusviiulit tunnustatud viiuliõpetaja Karoliina Kreintaali juures. Nad on koos üles astunud Seto Folgil, Eesti Pärimusmuusika Keskuse Lõikuspeol, Eesti Pärimusmuusika Keskuse rahvamajade tuuril, RuhnuRahul, Tartu Noorte Folkloorifestivalil, August Pulsti 130. aastapäeva kontserdil Tallinnas Rootsi-Mihkli kirikus ja osalenud Pärimusbändide konkursil.

KUULAMIST:
Mets mühiseb
Metsas vaikses
Metsa läksid sa

REVAL FOLK:
MTÜ Reval Folk on kodanikualgatuse korras sündinud kontserdisari, mille raames tehakse koostööd EMTA pärimusmuusika erialaga. Reval Folgi eesmärk on tuua inimesed asises Tallinnas oma päri(mu)solemusele lähemale, tutvustades muusikuid nii Eestist kui ka välismaalt. Meie teiseks eesmärgiks on inspireerida noori õppima pärimusmuusikat ka professionaalselt Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Usume, et muusika on igaühe põhiõigus ning traditsiooniline muusika aitab inimestel jõuda lähemale oma ehedale olemusele.

REVAL FOLGI 2018/2019 HOOAJA TOETAJAD/SUPPORTERS: Eesti Kultuurkapital, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia pärimusmuusika eriala, Tallinna linn, Eesti-Norra Kaubanduskoda, Norra Saatkond, Rootsi Saatkond, Balti- ja Põhjamaade mobiilsusprogramm, Kodanikuühiskonna Sihtkapital, Dipri trükikeskkond, Veebimajutus.ee, Koht, Elustiiliportaal Bioneer.ee, Tallinn in Your Pocket, Hotell St. Barbara.

REVAL FOLGI 2018/2019 HOOAJA PARTNERID/PARTNERS: Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, Vanalinna Muusikamaja, Eesti Muusikaõpetajate Liit, Eesti Folkloorinõukogu, MTÜ Fenno-Ugria Asutus, Eesti Kandleliit, Tallinna Tantsuklubi, Kultuuripärandi aasta 2018, EV100, Ticketer.ee, Tallinna linn, Klassikaraadio.