Reval folk esitleb: Fränder Tallinna Vanalinna Päevadel
2. juunil 2019 kell 15:00
Raekoja platsi laval

Tallinna 800. sünnipäeva pidustustel astub koostöös Reval Folgiga Vanalinna Päevadel Raekoja platsi laval üles Eesti-Rootsi ansambel Fränder

Fränder on maailmale mitmeid tiire peale teinud Eesti-Rootsi ühiskollektiiv, mis mängib kaasakiskuvat rahvamuusika töötlustel ja omaseadetel põhinevat muusikat. Eestil on Rootsiga pikaajaline ajalooline seos ning Rootsimaa on Eesti kultuuri andnud suure panuse nii muusika kui hariduse valdkonnas. Sel korral on bändil külas ka soomlannast viiuldaja Mirva Tarvainen. Seekordne Reval Folgi kontsert Vanalinna Päevadel tähistab Eesti ja Rootsi sõprust ning on pühendatud Tallinna 800. sünnipäevale!

Fränder on vana rootsikeelne sõna, mis viitab perekonnale ja hõimule ning ka kaasinimestele.

Ansamblisse kuuluvad:
Säde Tatar (Eesti) – flööt, parmupill, torupill, laul.
Mirva Tarvainen (Soome) – laul, viiul
Gabbi Dluzewski – mandoola, laul
Daniel Dluzewski – bass, laul

Gabbi ja Daniel on mänginud pille alates lapsepõlvest. Neil oli alati soov luua ka midagi päris oma.

Koos kasvades jagasid nad omavahel muusikat, unistusi ja visioone, mängides ka mõttega, mis juhtuks siis, kui nad looksid midagi koos. 2015. aastal lõid Daniel ja Gabbi koos Sädega (kes oli Viljandi Kultuuriakadeemia pärimusmuusika eriala tudengina tulnud Rootsi õppima) bändi, kus peatselt avastati, et just tänu oma erinevatele isiklikele muusikalistele eelistustele, osatakse üheskoos luua midagi hoopis uut. Kuna Säde panustas bändi omakorda Eesti pärimusmuusikaga, lisas see kõigele veel vürtsi juurde. 2018. aastal liitus bändiga ka soomlanna Mirva Tarvainen.

Duo Säde Tatar ja Gabbi Dluzewski esinesid 2018. aasta detsembris duokontserdiga Reval Folgil. Bänd “Fränder” esines 2018. aasta Viljandi Pärimusmuusika Festivalil pärast 40 kontserdi pikkust maailmaturneed, mille kontserdid viisid neid Kanadasse ja Jaapanisse. Bänd on välja andnud ühe albumi “Fränder”.

Lähem teave bändi kohta:

http://www.frander.se/band/
www.facebook.com/frandermusic

Videod:

Fränderi Youtube kanal

Duo Säde Tatar ja Gabbi Dluzewski ETV Terevisioonis:

Tulvil

Taevakoerte tants

Sündmus on tasuta! Kontserdi toimumist toetab Tallinna Kesklinna Valitsus.

REVAL FOLK:
MTÜ Reval Folk on kodanikualgatuse korras sündinud kontserdisari, mille raames tehakse koostööd EMTA pärimusmuusika erialaga. Reval Folgi eesmärk on tuua inimesed asises Tallinnas oma päri(mu)solemusele lähemale, tutvustades muusikuid nii Eestist kui ka välismaalt. Meie teiseks eesmärgiks on inspireerida noori õppima pärimusmuusikat ka professionaalselt Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Usume, et muusika on igaühe põhiõigus ning traditsiooniline muusika aitab inimestel jõuda lähemale oma ehedale olemusele.

www.revalfolk.ee, Reval Folk, www.instagram.com/revalfolk