SILD ja Reval Etno lapsed

15. septembril kell 19 Vanalinna Muusikamajas (Uus 16c)

Reval Folgil on 15. septembril kell 19 au avada meie teine hooaeg Eesti-Walesi duoga SILD (Sille Ilves ja Martin Leamon). Sissejuhatavateks esinejateks on suvel rahvusvahelises noortelaagris Reval Etno osalenud lapsed koos üllatusesinejaga.

Sündmus on pühendatud puhtale maailmale ning samal päeval toimuvale, Eestist alguse saanud üleplaneedilisele prügikoristuskampaaniale „World Clean-up day“, kus osaleb üle 150 riigi. Reval Folgi kontserdid on ka kingitus Eestile ja Tallinnale meie riigi 100. sünnipäeva puhul ning kuuluvad 2018. aasta Euroopa Kultuuripärandi aasta sündmuste sekka.

Kontsert toimub meile juba hubaseks saanud Vanalinna Muusikamajas Tallinnas (Uus 16c).

Õhtu lõpeb ühise folgijämmiga, mida kavatseme jätkata terve Reval Folgi hooaja vältel. Võtkem aga pillid ühes!

 

PILETID

on eelmüügist soetades soodsamad, muu hulgas leidub toredaid eripakkumisi ja eelkooliealised pääsevad sisse lausa priilt.

Pileteid saab ka kohapealt!

 

ELUOLU

Vanalinna Muusikamaja uksed on sõpradega jutupuhumiseks avatud alates kella 18st. Koloniaali kohviku pere jätkab meie kõigi meeleolu kõrgel hoidmist enne kontserti ja vaheajal meeldivate maitsete, kohvi ja teega. Lapsed leiavad kõrvapuhkamiseks tegevust õpetaja Oliver Kõrre seltsis Muusikamaja ülemisel korrusel.

Sel hooajal kasutame kohvikus vaid taaskasutatavaid nõusid. Kontsertidel paitavad meie kõrvu vaid ehedad (akustilised) helid.

Reval Folgi kontserdid on kingitus Eestile ja Tallinnale meie riigi 100. sünnipäeva puhul!

 

LÄHEMALT

SILD (Eesti/Wales)

Sille Ilves ja Martin Leamon loovad muusikat, mis on imeliselt vaikne, kuid võimas. Üle viieteistkümne aasta on nii Eesti ja Walesi pärimus neid rikastanud, kui ka nemad pärimust rikastanud.

SILD avab võluuksi maailmade vahel, ajastutesse ja paikadesse ning kutsub kuulajad avastama kunsti vanas muusikas.

Martin Leamon on muusik Gowerist, Walesist. Ta on teinud koostööd mitmete ansamblitega Swanseast, olles mänginud sadu kontserte läbi Lõuna-Walesi ja Lääne-Inglismaa. Üks nendest ansamblitest, „Boys From the Hill“, esines Viljandi Pärimusmuusika Festivalil 2001. aastal. Hetkel elab Leamon Setomaal.

Sille Ilves on muusik Karksi-Nuiast, Viljandimaalt. Ta elas üle Nõukogude-aegse muusikakoolisüsteemi, ning teenis oma tuntuse mängides igal pool üle Eesti. Sille kohtas Martinit 2001. aasta Viljandi Pärimusmuusika Festivalil. Ta elas Walesis 14 aastat ja sulandus sealsesse kultuuri. Hetkel elab ta Setomaal.

Sille Ilves ja Martin Leamon esinevad duona „Sild“, lisaks on nad alati mänginud ka erinevates koosseisudes teiste muusikutega, nii ametlikes kui ka mitte-ametlikes. SILD salvestas Fflach:Tradd record labelile kaks albumit. Samuti on nad salvestanud ühes Julie Murphyga nimeka plaadifirma Folkways Labeli all Ameerika Ühendriikides. Sille on salvestanud ka väga erilise sooloalbumi, mängides hurdy-gurdy muusikat Walesist, ning erakordse albumi eesti kandlemuusikaga.

„Sille ja Martini duo SILD on läbipaistev, ajatu omaloomingu ning pärimuse kandja.“ – Krista Sildoja, Mooste Rahvamuusikakooli direktor.

Sille Ilves – hääl, viiul, hiiu kannel, kannel, rataslüüra.
Martin Leamon – kitarr, buzuki, üherealised lõõtsad.

Peaaegu esimesest kohtumisest alates on Sille Ilves ja Martin Leamon koos muusikat loonud. Nad ei tee seda au ja kuulsuse saavutamiseks, kiirelt tulevatel ja minevatel muusikalainetel surfamiseks ega tehnilise täiuslikkuse esitlemiseks. Nad loovad muusikat, sest see on ühele rahvamuusikule nii loomupärane ja igapäevane asi. Nagu me kõik, on ka nemad päranduseks saanud ühe kõige imepärasema kollektiivse ühisloomingu – rahvamuusika.

Sille Ilves ja Martin Leamon on ise oma muusika kohta öelnud järgnevat:

“SILD on välja andnud mõned plaadid, mida mõned inimesed on ostnud, millest mõned inimesed on kirjutanud ja mille kohta mõned inimesed on öelnud, et see neile meeldis. Nad on andnud palju kontserte, nii suurtes kui väikestes kontserdisaalides, millest mõned inimesed on osa saanud ja mõned inimesed on öelnud, et neile meeldis. Nad on muusikat jaganud köökide laua taga koos toidu ja jutuga, pubide tagatubades koos joogi ja naeruga, külapidudel ning pulmades, mis on täis tantsu ja tralli, Maailma vanadel ja uutel ristteedel –
sukeldudes iga kord sügavamale muusikasse, küsides endalt miks see küll on nii ilus? Mis teeb selle ilusaks? Kas on võimalik seda muuta veelgi ilusamaks või kas ta jääb või kaob? Jagades mõtteid ja ideid teiste muusikutega ja sõpradega, jutustades lugusid paikadest, inimestest, esinemistest; rääkides ja naerdes; mängides üksteisele uusi lugusid, vanu lugusid, lauldes uusi laule või vanu laule uut moodi või vana moodi, keerates neid ümber mitmeid kordi, nagu teemantid – alati erinevad, alati muusika, see lõim, alati voolav … alati muusika .”

Kuula:

SILD “A stranger to the Earth”
Soundcloud
SILD Klassikaraadios

Jälgi Silda Facebookis:
https://www.facebook.com/sildmusic/

REVAL ETNO

Kontserdi juhatavad sisse 2018. aasta suvel rahvusvahelises etnolaagris Reval Etno osalenud lapsed ja noored. Reval Etno on ettevõtmine, mis kasvas välja kahel varasemal suvel Rõuges toimunud Eesti Laste ETNO laagrist. Ehkki laagri nimi on sellest aastast muutunud, jätsime lastele ja noortele suvist kokkusaamist korraldades alles peamise – võimaluse tunda rõõmu ühisest musitseerimisest ning seda sõltumata varasemast pillimängukogemusest või kodupaigast. Igal inimesel on oma pärimus, iga inimene siin maailmas on ainulaadne! Sellel aastal osales laagris 43 last. Lapsed astusid laagri jooksul üles kaheksas Eestimaa paigas ning ka Viljandi pärimusmuusika festivali lastelaval. Juhendajateks olid õpetajad ja muusikud Tuulikki Bartosik (EST), Elof ja Wamberg (DK), Duo Jansen/Jüssi (NO/EST), Sille Ilves ja Martin Leamon (EST/UK).

 

MAAILMAKORISTAMINE

2008. aastal toimus Eestis maailma ajaloos seni ainulaadne prügikoristuskampaania „Teeme ära“, mil viie tunni jooksul koristasid 50 000 vabatahtlikku prügist puhtaks kogu Eesti riigi territooriumi. Selle aasta 15. septembril kogunevad inimesed 150 riigis üle maakera, et 36 tunni jooksul anda oma panus planeedi puhtaks koristamisse! Tegemist on maailma seni suurima sarnase kodanikualgatusega.

Reval Folk usub, et puhas maailm on meie kõigi põhiõigus ning me kõik saame sellesse oma tegudega panuse anda.

Rohkem: www.worldcleanupday.org.

Maailmakoristamine Eestis: www.maailmakoristus.ee.

 

REVAL FOLK

MTÜ Reval Folk asutati 2017. aasta sügisel. Kodanikualgatuse korras sündinud kontserdisarjas tehakse koostööd Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia pärimusmuusika erialaga.

Kontserdisarja eesmärk on tuua pärimusmuusika ja sellel põhinev autorilooming Tallinna. Reval Folk tutvustab muusikuid nii Eestist kui ka välismaalt. Soovime kasvatada huvi pärimusmuusika eriala omandamise vastu Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, et tagada kultuuri jätkusuutlikkus. Korraldame õpitubasid, suviti rahvusvahelist muusikalaagrit Reval Etno ning pakume kontserdivõimalusi ka mujal Eestis – nii on pärimusmuusika rohkem igapäevaellu haaratud.

 

Toetajad: Eesti Vabariigi Siseministeerium ja Kodanikuühiskonna Sihtkapital, Eesti Kultuurkapital, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ja EMTA pärimusmuusika eriala, Tallinna linn, Dipri trükikeskkond, Veebimajutus.ee, kohvik Koloniaal, Elustiiliportaal Bioneer.ee, Tallinn in Your Pocket.

Partnerid: Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, Vanalinna Muusikamaja, EV100, Eesti Muusikaõpetajate Liit, Eesti Folkloorinõukogu, MTÜ Fenno-Ugria Asutus, Eesti Kandleliit ja Tallinna Tantsuklubi, Ticketer.ee, Tallinna linn, Euroopa Kultuuripärandi aasta 2018.

www.revalfolk.ee
www.facebook.com/revalfolk
www.instagram.com/revalfolk