HEI, RAHVAS!

Reval Folgil ja Tallinna Tantsuklubil on kaval plaan tuua pärimustantsud otse Tallinna südamesse ja raputada 2. juunil kell 19 linnakodanikke ühe korraliku pärimusliku üllatusega Raekoja platsil! 

Kavas pärimustantsude välketteaste, moodsas keeles „flash mob“, mis on üllatuslik ja isetekkeline tants keset publikut! Selleks on vaja väga palju tantsijaid ja pillimehi, kes esmapilgul (nt. riietuse järgi) ei paista üldse tantsijad ega pillimehed olevatki (ja peidavad varmalt oma instrumenti kuni sündmuse alguseni). Aga selles üllatus seisnebki! 🙂

LAUPÄEVAL, 2. JUUNIL ON PLAAN SELLINE:

– Kell 18-19 esinevad Raekoja platsi laval Reval Folgi vabatahtlikud, EMTA pärimusmuusikud ja G. Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli õpetajad: Katariin Raska, Sänni Noormets, Eva Väljaots, Maimu Jõgeda, Maarja Soomre ja Chris Farnaby. Vt lähemalt siin: Reval Folk Vanalinna päevadel

– NB! Hiljemalt kell 18.45 ehk vahetult enne kontserdi lõppu kogunevad lava lähedusse end rahva sisse peitnud pärimustantsijad ja pillimängijad, et vaim valmis panna!

– Kell 19 lõpeb laval kontsert ning seal olevate muusikutega liituvad Tallinna Tantsuklubi muusikud ja nende sõbrad. Üheskoos asutakse G-duuris mängima kolme lugu:

• Kupparimuori
• 1234567
• Kolmõpuari

Samal ajal kogunevad rahva sisse peitunud tantsijad lava ette ja asuvad neid tantse tantsima!

Osad muusikud on laval ning muist paiknevad rahva keskel. Laval olijad ei pruugi küll platsil mängijaid kuulda, aga viimatinimetatud saavad juhinduda kõlaritest kostvast rütmist! ☺

Muusikutena on lubanud kaasa teha Katariin Raska, Sänni Noormets, Eva Väljaots, Maimu Jõgeda, Maarja Soomre, Chris Farnaby, Jaan Sarv, Maarja Sarv, Eliisabeth Laul, Mia Ruus, Imar Kutšukali, Pearu Pung, Natali Ponetajev, Susanna Mett, Kaarel Roopärg jt.

Pärast välktantse suundutakse Tornide Väljakule, et kell 20 lõpetada seal ühe korraliku tantsujadaga Tallinna Tantsuklubi hooaeg!

VÄGA OLULINE: 
Kui olete tulemas tantsijana, palun märkige oma osalus siin Facebook’i sündmusel ja olge 2. juunil Raekoja platsil kindlasti kohal kell 18.45!

Kui olete tulemas pillimängijana, palun andke oma osalusest märku Leanne Barbole (soopihl@gmail.com ), et saaksite end kõigi detailidega kurssi viia.

Info levitamine võimalikele tantsijatele ja pillimängijatele on vägagi teretulnud!

Toreda kohtumiseni!

Reval Folk ja Tallinna Tantsuklubi

Sündmust toetab Tallinna Kultuuriamet.