Reval Folgi selle hooaja viimasel kontserdil, 5. aprillil kell 19 astuvad sissejuhatajatena, enne peaesinejaid – Martin Müllerit ja Villu Talsit – üles Pärnumaa noored ja särtsakad viiuldajad Maria Mänd ja Juuli Kõrre.


Neiud on lõpetanud 2017. aastal Pärnu muusikakooli viiuli erialal. Teist aastat õpivad nad pärimusviiulit tunnustatud viiuliõpetaja Karoliina Kreintaali juures. Nad on koos üles astunud Seto Folgil, Eesti Pärimusmuusika Keskuse Lõikuspeol, Eesti Pärimusmuusika Keskuse rahvamajade tuuril, RuhnuRahul, Tartu Noorte Folkloorifestivalil, August Pulsti 130. aastapäeva kontserdil Tallinnas Rootsi-Mihkli kirikus ja osalenud Pärimusbändide konkursil. Reval Folk küsis Marialt ja Juulilt mõned küsimused.

Piletid Reval Folgi hooajalõpu kontserdile on eelmüügis soodsamad ning leitavad SIIT. Lähem teave kontserdi kohta SIIN.

Miks te alustasite viiuliõpinguid ning kuidas te duona kokku sattusite?

Maria: Ma alustasin viiuliõpinguid viieaastaselt. Pilli valikuga ei läinud kaua aega, sellepärast, et mu ema on viiuldaja. Tema oligi minu esimene õpetaja. Pärnu muusikakooli astudes oli minu õpetaja Tatjana Günter.

Juuli: Viiulit õppima minek tundus ainus valik, kuna mu isa on muusik ja alustas ka ise viiuliga. Viiuli õppimist alustasin lasteaias viieaastaselt Anu Männi käe all ning jätkasin tema juures ka Pärnu Muusikakoolis õppides.

Esimesed lood tulid duoga siis, kui tegime viiulitrio „Kirju“. Kuna tihti ei saanud kolmekesi proove teha, katsetasime erinevaid lugusid kahekesi. Meile meeldib koos mängida, sest tavaliselt on meil sarnased arvamused ja ühine maitse.

Millist repertuaari meeldib teile kõige rohkem mängida ja miks?

Meile meeldib mängida erinevate maade pärimusmuusikat. Peaasi, et oleks mitmekülgne ja huvitav.

Millised on teie läbi aegade kõige suuremad eeskujud?

Meil on palju iidoleid ja eeskujusid, nagu näiteks Claudia Schwab, Esko Järvelä, Sofia Högstadius, Bruce Molsky jne.

Kuidas te sattusite kokku oma praeguse õpetaja Karoliina Kreintaaliga ning mis temas teid sütitab?

Meie praeguse õpetajaga, Karoliinaga, saime kokku esimest korda Ruhnu viiulilaagris. Seal sattusime ka pärimusmuusikast vaimustusse. Meile meeldib pärimusmuusika, sest see pole nii noodis kinni ja saab improviseerida. Peale Pärnu muusikakooli lõpetamist, hakkasime käima Karoliina tundides. Ta on väga motiveeriv, toetav ning annab väga lahedaid lugusid ja ülesandeid. Peale igat tundi on suur harjutamistuhin peal.

Mis on teie suurim pillimängu unistus ning miks te jätkate koosmängimist?

Meie unistuseks on luua ise muusikat, tutvuda erinevate maade muusikaga, esineda palju ja ühtlasi tahaks kunagi ka plaadi välja anda. 😀