Leana & Hartwin on Eesti – Flaami (Belgia) duo, mis koosneb kahest Kuressaares elavast rahvamuusikust unistajast, kes laval olles musikaalsele teekonnale asuvad. Teekonnale, mis meenutab laevareisi Flaamimaalt Eestisse, kus lained takti löövad, kus tuul pehmelt oma laulu laulab ja kus merikotkad uutesse sihtkohtadesse teed juhatavad. Leana ja Hartwini kontserdi sissejuhatav esineja on Maimu Jõgeda (EMTA pärimusmuusika II kursuse tudeng, akordioni eriala)

Nad jagavad armastust pärimusmuusika ja imelise Eesti looduse vastu. Nii on ka nende muusika (enamjaolt omalooming) inspireeritud ilusast maastikust, puutumata loodusest, taimedest, loomadest ja südantsoojendavatest kaasrändajatest.

Leana ja Hartwin viivad Sind reisile sisemaailmadesse ja üle avamerede. Armastust idüllilise Eesti vastu on nad kudunud oma lauludesse, meloodiatesse ja juttudesse.

Leana Vapper-Dhoore ja Hartwin Dhoore kohtusid Belgias, kus Leana käis õppimas. “Olime mõlemad noored alustavad muusikud. Saime kokku ühel koosmängimisel ja vahepeal on 7 aastat mööda läinud ja palju muutunud, aga kokkumängima oleme me jäänud.” Nüüd elavad Leana ja Hartwin Saaremaal ja juba 3 aastat. “Siiamaani pea iga päev mõtleme, et küll ikka vedas, et tol risttee hetkel nii palju oidu ja julgust oli, et oma unistusi järgida ja tundmatus kohas vette hüpata.”

Leana Vapper-Dhoore – laul, viled, torupillid
Hartwin Dhoore – diatooiniline akordion

Rõõmsa kohtumiseni meie kontserdil!

Vaate nende Youtube kanalit
Leana ja Hartwin Facebookis

PILETID MÜÜGIL SIIN